Stabilne przegrody i parawany z pleksi.

Historia parawanów.

Parawany jako elementy wyposażenia mieszkań czy przestrzeni publicznych wywodzą się z kultur azjatyckich - głównie chińskiej i japońskiej. Najstarsze zachowane parawany pochodzą z Chin z VIII w, które są uważane za pioniera w produkcji parawanów.
W architekturze pełniły funkcje przegród wyznaczających granice domu i pomieszczeń, zapewniały intymność i ciepło. Często zastępowały ściany. Parawany chińskie były na ogół drewniane i ciężkie, dlatego dobrze sprawdzały się jako ściany. Zazwyczaj były zdobione malowidłami przedstawiającymi sceny z życia codziennego, naturę i symbolikę religijną. Parawany japońskie były lżejsze i najczęściej powstały z papieru washi, drewna, jedwabiu, bambusa i kamienia. Stanowiły nie tylko praktyczne elementy wyposażenia wnętrz, ale również miały ważne znaczenie w kulturze, wierzeniach i obyczajach Japończyków. Kultura Japonii oparta była na buddyzmie, który zakładał, że pomieszczenia, w których przebywa człowiek powinny być otwarte, proste, lekkie, wypełnione niewielką ilością mebli. Dlatego wnętrza nie były odgradzane ścianami, a różnego rodzaju parawanami.
W Europie parawany prawdopodobnie pojawiły się w XVI w. Pomysł odgradzania pomieszczeń lekkimi panelami przywieźli zachodni kupcy, a Europejczycy szybko się nim zainteresowali. Parawany pojawiały się głównie w mieszkaniach zamożnych mieszczan i szkołach prywatnych.

Trwałe i estetyczne rozwiązanie - parawany antywirusowe.

Nowa sytuacja wymusza nowe rozwiązania również w architekturze wnętrz. Od początku marca poszukujemy rozwiązań, które połączą estetykę i funkcjonalność w odgrodzeniu przestrzeni zgodnie z zasadami sanitarnymi obowiązującymi od 18 maja 2020 roku. 
Zgodnie z obowiązująca zasadą, że odległość między blatami stolików (od ich brzegów) powinna wynosić min. 2 m, zaś 1 m w przypadku oddzielenia stolików przegrodami o wysokości minimum 1 m (ponad blat stolika) jest możliwość zagęszczenia stolików pod warunkiem stosowania przegród.

Rozwiązanie, które chce Państwu zaproponować Kuczma.pl jest bardzo funkcjonalne i nie musi być tymczasowe. Inspirując się historią i estetyką klasycznych parawanów, stworzyliśmy indywidualny projekt przegrody, która oprócz funkcji sanitarnej pełni też rolę dekoracyjną. Państwa klienci zapewne docenią zwiększenie prywatności, jaką stwarza osłona, wygłuszając rozmowy lub w przypadku osłon pełnych, zmniejszając widoczność.
Parawan wykonany jest z profila stalowego, malowanego proszkowo na kolor RAL. Jego wypełnienie stanowi wymienialna 2 mm płyta pleksi.
W standardzie proponujemy pleksi bezbarwną, która wraz ze stelażem stanowi estetyczną i trwałą osłonę przeciwwirusową.
Aby wykorzystać w pełni atrybuty naszego stojaka, proponujemy zastosowanie dekoracyjnych płyt pleksi Na zdjęciach prezentujemy parawan z wypełnieniem nawiązującym do japońskich parawanów z papieru washi. Jest to płyta oklejona wysokiej jakości folią firmy 3M™ FASARA™.

parawan     peksi dekoracyjna parawan

Niesamowite wrażenie sprawia parawan wykonany z wykorzystaniem folii 3M™ Dichroic.
Kolory zmieniają się w zależności od kąta padania światła, wersja Blaze - ciepłe kolory, których widmo obejmuje odcień niebieskozielony, niebieski, fuksji oraz czerwony i złoty. Wesoły efekt refleksów bańki mydlanej sprawi, że wnętrze Państwa lokalu nigdy się nie znudzi. W zależności od oświetlenia i kąta patrzenia nieustannie się zmienia.
    Plexi ekran, parawan, przegroda

Powiązane zdjęcia: