Szyldy kute – tablice na budynkach zabytkowych

szyldy kute

Podczas wakacyjnych wypraw poszukujemy dla Państwa inspiracji i ciekawych pomysłów. Zwiedzając zabytkowe bawarskie miasteczka, zwróciliśmy uwagę na przepiękne szyldy, tablice, jakich w Polsce się nie spotyka. Są to arcydzieła sztuki kowalskiej, ale producent reklamy ma w nich też swój udział. Nawiązują stylem i sposobem wykonania do architektury, dopełniają ją i są przykładem reklamy, która obok funkcji informacyjnej, jest również ozdobą.

Szyldy, tablice nawiązują techniką wykonania do czasu kiedy powstawały budynki. Są wykonane z użyciem tradycyjnych narzędzi, materiałów, zazwyczaj stalowe, malowane ręcznie, dzięki czemu współtworzą cudowny klimat średniowiecznych miasteczek.

Największy udział w tworzeniu tego rodzaju reklamy ma kowal. Koronkowe konstrukcje stalowe, współgrające z kształtem i funkcją lub nazwą obiektów, nie kojarzą się z zawodem, który do subtelnych nie należy. W Polsce również zdarzyło nam się spotkać prace kowali artystów, którzy z pewnością są w stanie stworzyć takie cuda.

owady kowal

 

Powiązane zdjęcia: