Plafon reklamowy podświetlany

Plafon reklamowy podświetlany powstał w naszej pracowni, by wyeksponować witraż z Pracowni Witraży Marcin Czeski. Witraż osadzony został na podświetlanym plafonie i całość stała się imponującą tablicą pamiątkową. Tablica eksponowana jest w nowootwartej świetlicy wiejskiej w Wagowie, której nadano imię podróżnika Kazimierza Nowaka.

Kazimierz Nowak był mieszkańcem Wagowa, gm. Pobiedziska. Zasłynął swoimi podróżami przez Afrykę w latach trzydziestych ub. wieku. Podróżował samotnie, przez Czarny Ląd wędrował pieszo lub na rowerze. Ze swojej wyprawy słał korespondencje do żony w kraju, która zanosiła je do redakcji ówczesnych gazet. Z czasem jego reportaże i zdjęcia zaczęły ukazywać się też w gazetach angielskich, francuskich i włoskich.

Dziś Kazimierz Nowak, jego fantazja, odwaga, determinacja inspiruje wielu. Ma on swoich naśladowców i piewców jego wyczynu. Udostępnione zostały zdjęcia z wypraw Nowaka, powstały książki dla dorosłych i dla dzieci, realizowane są liczne społeczne inicjatywy, którym patronuje podróżnik cyklista Kazimierz Nowak.

Powiązane zdjęcia: