Nowa generacja neonu – neonflex, led neon, ledon.

 

Jeśli pamiętasz ulice rozświetlone neonami, to znaczy, że jesteś z pokolenia, które zimą jeździło na sankach. O historii neonów na warszawskich ulicach można dowiedzieć się więcej w Neon Muzeum. Świat wokół nas się zmienia. Ongiś neony dodawały ulicom blasku, sprawiały, że wieczorne wyprawy po mieście miały niepowtarzalny urok. Jednak instalacje neonowe zeszłego wieku miały też swoją ciemną stronę, przede wszystkim były wysoce awaryjne.

 

Wyobraźmy sobie co się działo, kiedy w latach 70-tych w neonowym napisie na dworcu WARSZAWA GŁÓWNA, z jakiegoś powodu nieustannie awarii ulegała litera "Ł"... Sprawa mogła się zrobić polityczna. 

 

neon

Tradycyjne neony nie są ekologiczne, pożerają olbrzymie ilości prądu, co w dzisiejszych czasach nie jest do przyjęcia. Jednak rezygnacja z bajkowych figur, fikuśnych napisów, żywych kolorów, w czasach, kiedy możemy mieć wszystko, jest również nie do zaakceptowania. Nasze czasy maja również swoje neony, nazywane neon led lub neonflexem. Nie są to tradycyjne lampy neonowe, są to paski led, w różnych kolorach zamontowane w elastycznym wężu silikonowym. Umożliwia to ich swobodne układanie w różne kształty i napisy. W naszej pracowni reklamy Kuczma.pl produkowaliśmy swego czasu neony tradycyjne, jednak dzisiaj zrezygnowaliśmy całkowicie z tej techniki na rzecz neonflexów.

Zaletą neonflex jest mała awaryjność, niski pobór prądu oraz wszechstronność zastosowania. Węże ledowe same z siebie, ze względu na dużą giętkość, nie stanowią elementu konstrukcyjnego, dlatego należy mocować je na podkładzie. Idealnym podkładem dla neonów led jest PCV, w szczególności bezbarwna pleksi, która pozostając słabo widoczną, umożliwia montaż flexneonów w oknach. W naszej firmie Kuczma.pl mamy wieloletnie doświadczenie z tworzeniem elementów podświetlanych z zastosowaniem PCV i pleksi. Dysponujemy maszynami, które umożliwiają nam wykonywanie motywów w dużych formatach.

Neony led są dostępne w podstawowych kolorach: zielony, czerwony, niebieski, żółty, różowy oraz różne barwy białego. Projektując neon należy uwzględnić dostępną kolorystykę, ma to wpływ na czas realizacji oraz na cenę.

Jeśli chodzi o projekt, najlepiej, aby linia grafiki była ciągła, jest to zasada, która ma zastosowanie również w tradycyjnych neonach. Zasada ta ma zastosowanie do czcionki. Poniżej zdjęcie czcionki, którą możemy stosować w flexneonach oraz przykładowa realizacja.

Chcąc uczynić swój biznes dobrze widocznym, oryginalnym i spersonalizowanym, czas zamówić reklamę neonową wykonaną w technologii led neonowej.

Powiązane zdjęcia: