Neon nowy i prawdziwy

W centrum Poznania, naprzeciwko Okrąglaka pojawił się nowy neon napis. Informuje o lodziarni "Kolorowa. Lody naturalne wyrób własny". Z dużą przyjemnością zrealizowaliśmy projekt Piotra Blamowskiego. "Kolorowa" mieni się kształtami, kolorami, a nawet sposobem wykonania pojedynczych liter.

Górny napis zawiera trzy litery "o" i każda z nich jest inna. Pierwsze "o' to podświetlana litera przestrzenna (blokowa). Świeci żółtym wnętrzem, a boki wykończone taśmą aluminiową nie świecą. Biały okrągły kaseton to drugie "o" - świeci w całości środkiem i bokiem. Trzecie "o" najsilniej przyciąga spojrzenia - to klasyczny neon. Spiralnie wygięta rurka neonowa świeci na czerwono.

Neonami są też litery "l", "r", "w". Ciekawy efekt dało osadzenie ich w różny sposób w kontekście barwnej plexi. Odmienny sposób mocowania rurki neonowej do plexi skutecznie zróżnicował efekt końcowy - każda litera jest niepowtarzalna, choć wykonana z takich samych materiałów.

Litera przestrzenna to również otwierające napis czerwone "K". Końcowe "a" jest natomiast kasetonem podświetlanym, wyklejanym folią translucentną.

Niecodzienny efekt szyldu "Kolorowej" potęguje neon napis z drugiej linii. 24 litery wykonane z giętych rurek neonowych w czterech kolorach informują, czego można tu skosztować. Kosztowaliśmy. Lody są pyszne. Pistacjowe są z pistacji (sic!) ofiarnie łupanych na zapleczu. Smakują wybornie. Duuuuże porcje w upalną niedzielę zastąpiły nam obiad. To niepowtarzalny klimat.

Warszawa ma Muzeum Neonów. Poznań ma neony :-)

Powiązane zdjęcia: