Nasze biblioteki

biblioteki

 

Przeglądając zdjęcia zrealizowanych projektów, zobaczyliśmy, że w ostatnim czasie "zrobiliśmy" cztery biblioteki. Piąta w realizacji. To dużo. To cieszy nas bardzo. Projekt " wystrój biblioteki" ma bowiem swój urok. Wykonujemy tablice informacyjne i drogowskazy. One wskazują drogę do biblioteki. W ten sposób wydobywamy biblioteki z anonimowej przestrzeni miast i miasteczek. One zasługują na to, by być widocznymi, by przyciągać wzrok i rozbudzać pragnienie przekroczenia ich progu.

A za progiem biblioteki też jest przestrzeń do atrakcyjnego zagospodarowania. W naszej pracowni powstają tabliczki informacyjne na drzwi, naklejki na ściany, ograniczniki dla rzędów książek, nakładki na regały informujące o tematyce działu, przekładki wskazujące układ alfabetyczny księgozbioru - wszystko to wykonane według spójnego projektu, z dobrych materiałów i estetycznie wykończone.

Jest na świecie mnóstwo miejsc, które przyciągają atrakcyjną formą i rozczarowują miałką treścią. Biblioteki przeciwnie - mają w sobie wielkie bogactwo treści. Dobrze jest, gdy ich strażnicy dbają o formę zewnętrzną. Niech otoczenie biblioteki i ona sama w środku będą estetyczne, atrakcyjne, obiecujące... Ta biblioteczna obietnica ma znamiona pewności, że prawdziwe bogactwo przeżyć i doświadczeń jest na wyciągnięcie ręki, na rozbudzenie otwartego umysłu.

 

Biblioteki Kobylnica

Biblioteka w Kobylnicy.

 

Biblioteki Swarzędz

Biblioteka w Swarzędzu.

 

Biblioteki Zduny

Biblioteka w Zdunach.

 

bilioteka WT UAM

Tablice dla biblioteki Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

 

Powiązane zdjęcia: