Litery przestrzenne i tapeta na ścianę

f-secure

 

f-secure_03

 

f-secure_02Bardzo ważne jest uwzględnienie w wystroju biura, elementów identyfikacji wizualnej firmy. Ma to dobry wpływ na pracowników i klientów w tworzeniu spójnego przekazu, oddziałuje też motywująco. Taki efekt możemy osiągnąć, wykorzystując tapety na ścianę, zadrukowane własnymi, niepowtarzalnymi motywami. Można również wykorzystać litery przestrzenne, jako element dekoracyjny i podkreślający spójny wizerunek firmy.

W biurze F-Secure, w sali konferencyjnej, ściana stanowi tło i odgrywa bardzo ważną rolę w trakcie telekonferencji. Dzięki atrakcyjnej grafice oraz wyraźnemu logotypowi, przekaz jest spójny i jednoznaczny.

Bardzo korzystne jest zamieszczanie wraz z logo, claimu, czyli  hasła, które jest „przyklejone” do logotypu. Występuje on często jako uzupełnienie informacji o działalności firmy, „doprecyzowuje nazwę”. Stosowanie claimu czyni logo bardzie atrakcyjnym, zwłaszcza jeśli występuje w różnych konfiguracjach. Dodatkowo zastosowanie rożnych materiałów i kolorystyki okazało się bardzo ciekawe.

Wyzwaniem było zamontowanie liter przestrzennych, na ścianie o nierównym tynku, tzw. baranku , dodatkowo zbudowaną po łuku. Stosując dystanse udało się uniknąć  nierówności, a napis stał się bardziej przestrzenny, mimo, że wykonany był z pleksi o niewielkiej grubości.

Bardzo dobry efekt, zwłaszcza w pomieszczeniach, daje wykorzystanie materiałów o powierzchni wykończonej na wysoki połysk. Załamujące się światło na licu liter, tworzy ciekawe efekty w zależności od oświetlenia i zmienia wygląd wraz ze zmianą kąta widzenia. W sytuacji jeśli pożądany kolor, nie występuje w palecie dostępnych kolorów pleksi, można użyć specjalnie polakierowanej pleksi.

Powiązane zdjęcia: