Kreowanie przestrzeni wizualnej biura w oparciu o światowe trendy.

Siedziba firmy jest miejscem, na podstawie którego kontrahenci wyrabiają sobie często zdanie o przedsiębiorstwie, dlatego tak ważne jest świadome kreowanie przestrzeni wizualnej biura w oparciu  o światowe trendy.

Duże firmy przeznaczają część swojego budżetu na wykreowanie przestrzeni wizualnej firmy w taki sposób, aby poza funkcjonalnością, była spójna wizerunkowo, a nawet tworzyła nowe trendy w biznesie. Najlepszym tego przykładem jest firma Google, która z otwarcia swoich biur czyni wydarzenie na skalę światową. Otwarciu biura Google w Londynie towarzyszyło  duże zainteresowanie prasy, architektów, firm z branży i jeszcze wielu, wielu ludzi, w tym nas, producentów elementów identyfikacji wizualnej i wystroju wnętrz. Jak pisze Gazetaprawna.pl:  Nowa siedziba firmy Google w Londynie została zaprojektowana przez firmę Pensen, której właściciel twierdzi, że tak powinno wyglądać idealne biuro. http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/galerie/639852,duze-zdjecie,1,nowa-siedziba-google-w-londynie.htmlTak właśnie tworzy się trendy, które z czasem zaczynają dominować w świecie biznesu.

Firmy z konkretnych branży,  często w tworzeniu swoich siedzib wzorują się na rozwiązaniach liderów. Oglądając zdjęcia z siedziby Allegro w Poznaniu, budynku o wdzięczne nazwie Piksel,  widać  wyraźnie tę tendencję.  Cytując autora artykułu Głosu Wielkopolskiego: To bez wątpienia jeden z najbardziej nowoczesnych, ale też najbardziej błyskotliwych budynków w Poznaniu.  Jednak koncepcja zagospodarowania przestrzeni, kolorystyka, aranżacja wnętrz, łączenia przestrzeni biurowej z elementami przeznaczonymi do rekreacji i sportu, to pomysł trendseterów takich jak Google czy FB, a inne firmy z branży wpisują się w ustalone trendy, tworząc indywidualne adaptacje o niekwestionowanych walorach. http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/932247,pixel-od-srodka-zobacz-siedzibe-allegro-zdjecia,id,t.html

Naszej pracowni Kuczma.pl dużą satysfakcję sprawia realizacja projektów inspirowanych realizacjami trendseterów. Realizacja takich projektów nie wiąże się wcale z gigantycznym budżetem, który trzeba przeznaczyć na ten cel. Aranżując przestrzeń należy mieć na uwadze to, aby konsekwentnie realizować założenie.

W biurze subtelny, dobrze dobrany pod względem kolorystycznym  element logo, oprócz budowania wizerunku firmy, tworzy również bardzo dobre wrażenie estetyczne. A jeśli swoim stylem nawiązuje do światowych trendów, można powiedzieć, że pod względem budowania pozytywnego przekazu wizualnego, cel został osiągnięty.

Inspiracją dla kreowania przestrzeni wizualnej biura, są nie tylko realnie funkcjonujące przedsiębiorstwa, będące trendseterami w swoich branżach, ale także kultowe filmy i seriale, tworząc nowe trendy światowe.

Tablica suchościerlane z serialu Dr House, stała się kultowym rekwizytem filmu, a równocześnie zagościła w wielu biurach i gabinetach, zajmując w nich centralne miejsce. Ewaluowała również w innych formach, które wykonywaliśmy dla naszych klientów, jako tablice ścienne do pisania, potykacze wyklejone folią tablicową ,  całe powierzchnie ścian wyklejane specjalna folią do whiteboardów.

Innym serialem, który można zaliczyć do grupy trendseterów w kreowaniu przestrzeni wizualnej kancelarii prawniczych jest film Suits  (W garniturach), ze słynną scena w lobby kancelarii i zmieniającym logotypem. Logo wspólników kancelarii w filmie prezentuje się bardzo dobrze, jest wykonane ze szlachetnego materiału, montowane na dystansach, dobrze dobrane oświetlenie czyni je bardziej widocznym i przestrzennym.

 

Dla jednego z naszych klientów wykonywaliśmy logo w podobnym stylu, z blachy kwasoodpornej, na stalowych dystansach.

Bardzo chętnie korzystamy z kreowanie przestrzeni wizualnej biura w oparciu  o światowe trendy, z zaciekawieniem przeglądamy zdjęcia odwiedzamy wystawy. Bo to, co robimy, jest naszą pasją.

 

 

Powiązane zdjęcia: