Folie samoprzylepne wielu zastosowań

Folie samoprzylepne mogą być wykorzystane przy produkcji każdego rodzaju reklamy outdoor. Sprawdzają się jako media do wykonania billboardów, kasetonów świecących, liter przestrzennych czy szyldów. Mimo wielu zastosowań większość dostępnych folii ma charakter uniwersalny, czyli można je stosować zarówno w aplikacjach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Folie samoprzylepne głównie różnią się metodą produkcji, zastosowaniem, przeznaczeniem do wybranej technologii druku.

Folia monomeryczna

Bardzo popularna i ekonomiczna o trwałości 3-4 lata.  Może być wykorzystywana zarówno do aplikacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przy wyklejaniu płyt o płaskiej powierzchni, tablic reklamowych, aranżacji stoisk. Szeroki wybór kolorystyczny z gamy firmy ORACAL oraz Avery i inne.

Folie wylewane

Są najbardziej plastycznymi materiałami, przeznaczonymi do najbardziej wymagających długookresowych aplikacji. Folie wylewane charakteryzują się także zdecydowanie największą siłą klejenia.

Łatwo ją umieścić w miejscach trudno dostępnych, takich jak zgięcia czy przetłoczenia

Folie wylewane często używane są do oklejania samochodów

Folia One Way Vision (OWV)

Folia perforowana, często umieszczana w oknach pojazdów, biur, czy obiektów gastronomicznych. Osoby patrzące z zewnątrz widzą przekaz reklamowy, a te z znajdujące się we wnętrzu mogą swobodnie obserwować otoczenie.

Folia mrożona

Folią mrożoną można wykleić szyby oraz witryny okienne w całości lub w pewnej części. Folia ta może być także wycinana ploterem tnącym, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dowolnych kształtów i napisów. Daje efekt mrożonego szkła i piaskowanej szyby. Folię tę można wyklejać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnętrznej strony okna. Atutem tej folii jest fakt, że rozprasza światło, dzięki czemu nie widzimy, tego, co znajduje się po drugiej stronie szyby.

Folie i papiery do zadruku

Folie samoprzylepne do wydruków cyfrowych obejmują szeroką gamę produktów dedykowanych pod zadruk.Produkty te mogą być przetwarzane na większości maszyn drukujących. Grupa ta obejmuje folie monomeryczne, polimeryczne oraz wylewane białe w wykończeniu matowym lub błyszczącym, folie transparentne oraz folie specjalne na aplikacje ścienne. W zależności od rodzaju folii, dedykowane są one na krótko, -średnio i długookresowe aplikacje wewnętrzne i zewnętrzne. W zależności od zapotrzebowań folie te doskonale dopasowują się do wielu typów powierzchni aplikacyjnych (płaskie, fałdowane, głęboko profilowane i nitowane).

Inne zastosowania

Folie samoprzylepne możemy wykorzystać także w inny sposób.

Magnesy oklejone folią

Oklejanie mebli

Witraż

Jak widać rynek oferuje nam różne rodzaje folii samoprzylepnych, więc jest w czym wybierać.

A wszytko po to by móc spełniać wymagania każdego Naszego klienta :)

Powiązane zdjęcia: