Cienki kaseton i folia piaskowana dla salonu kosmetycznego

Zrealizowaliśmy zlecenie na oklejanie okien i drzwi oraz kaseton podświetlany dla salonu fryzjersko-kosmetycznego w Poznaniu. Pracowaliśmy z folią mrożoną, atrakcyjnym materiałem o szerokich możliwościach zastosowania. Jest to rodzaj folii dekoracyjnej, matowej, przeznaczonej do wyklejania witryn, oklejania okien i drzwi. Dostępna jest w dwóch odcieniach: złotym i srebrnym. Po wyklejeniu tą folią szyb otrzymujemy efekt piaskowanego szkła. Bardzo ładny efekt.

Folia imitująca piaskowanie ma zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynku. W prezentowanym salonie kosmetycznym wykleiliśmy nią drzwi wejściowe, okna witryny oraz okleiliśmy wewnętrzną ściankę działową. Pracowaliśmy na gotowym projekcie.

Folia piaskowana dobrze spełnia funkcje osłaniające, zakrywające. Na zdjęciu nie widać, że za dużą, oklejoną w całości szybą stoi potężna szafa niewidoczna z zewnątrz. Jeśli w przyszłości szafa znajdzie swoje miejsce gdzie indziej, wygląd szyby łatwo będzie można zmienić niewielkim nakładem sił i środków. Odwracalność decyzji aranżacyjnych to duży plus dla folii mrożonej - łatwo można ją zdjąć i odświeżyć wizerunek witryny. Walory estetyczne też są godne zauważenia - na piaskowanej szybie tłuste ślady palców rąk pojawiają się natychmiast, natomiast szybę oklejoną folią piaskowaną zdecydowanie trudniej jest zatłuścić.

Nad wejściem do gabinetu kosmetycznego zamontowaliśmy wykonany u nas cienki kaseton reklamowy. Ma on zaledwie 6cm grubości! Do jego produkcji użyliśmy płyty kompozytowej i specjalnej plexi do podświetleń LED. Płyta jest frezowana, całość podświetlona ledami. Kaseton doskonale komponuje się z architekturą budynku. Na zdjęciu widać, że "rozrasta się" we wnęce wiatrołapu i wypełnia również przestrzeń nad drzwiami wejściowymi do salonu.

 

Powiązane zdjęcia: