Litery przestrzenne na dworcu kolejowym
Wykonaliśmy litery przestrzenne dla Dworca Kolejowego i Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej.
Na obu obiektach litery składają się w długi napis. Każda z liter zamontowana została na dystansach. Montaż na dystansach sprawia, że napis nabiera głębi. Dystanse stwarzają możliwość montażu bliżej lub dalej od lica ściany. Oddalenie liter od płaszczyzny ściany potęguje wrażenie przestrzenne. Uzyskujemy w ten sposób efekt dużo ciekawszy niż w przypadku takich samych liter naklejanych na płaszczyznę ściany.
Realizacja zamówienia dla PKP wymagała korzystania z księgi znaku. Księga znaku to element systemu identyfikacji wizualnej (ang. corporate identity - CI). Krój czcionki, kolor, odstępy między literami i wyrazami - wszystkie te informacje zaczerpnęliśmy z księgi znaku PKP. Powstał napis spójny z wszystkimi innymi napisami na dworcach kolejowych w całym kraju.
Litery przestrzenne dla obu napisów zostały wycięte z dibondu, pomalowane farbą, zamontowane na dystansach. Więcej zabawy mieliśmy z wykonaniem logo Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej, w skrócie - OK z pegazem w pełnym pędzie. Kształt liter wycięliśmy ze styroduru, a na styrodur nakleiliśmy czarny dibond. Pegaz w pędzie to dwubarwne puzzle ze styroduru. W precyzyjnie wycięty czarny kształt wcisnęliśmy równie misternie wycięty kształt biały. Przy tego typu zleceniach nieodmiennie przekonujemy się, jak dobrą inwestycją dla naszego warsztatu był zakup styroplotu. Umożłiwia on precyzyjne cięcie materiałów takich jak styrodur. Efekt - wielce zadowalający.