Kierunek: biblioteka

Wykonaliśmy wiele elementów komunikacji wizualnej dla filii Biblioteki Publicznej w Swarzędzu. Filia znajduje się w Kobylnicy.
Pracowaliśmy na projekcie "Kierunek: biblioteka" autorstwa Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Projekt powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Zapoznać się z nim można tutaj. Jest udostępniony bezpłatnie i rekomendowany jako system identyfikacji wizualnej przeznaczony do oznakowania bibliotek.

Do budynku biblioteki prowadzą kierunkowskazy oznaczone barwnym logo. Logo ujęło nas pomysłowością. Składa się ze znaków wykorzystywanych w druku: nawiasów i kropek. Przyciąga uwagę energetycznymi kolorami. Jest proste i czytelne.

Szczególnie ładnie prezentuje się logo biblioteki na tablicy informacyjnej umieszczonej na ścianie zewnętrznej budynku. Pojedyncze jego elementy zostały wykonane z plexi, oklejone kolorową folią i zamontowane na dystansach. Przestrzenne barwne logo daje na tablicy atrakcyjny kolorowy odblask.

Barwną literą "B" jak biblioteka oklejone zostały też drzwi wewnętrzne. Ciekawy efekt symetrii dało wyklejanie folią loga na szklanych drzwiach dwuskrzydłowych.

Po szlakach komunikacyjnych wewnątrz budynku prowadzą pomarańczowe tabliczki informacyjne. Każde z pomieszczeń biblioteki (wypożyczalnia, czytelnia, sala komputerowa) i każdy z regałów wypożyczalni są opisane i opatrzone charakterystycznym piktogramem. Orientację w sieci półek zastawionych książkami ułatwiają piktogramy i opisy wyklejone na "zakładkach" wykonanych z żółtej giętej plexi.

Podczas montażu w bibliotece zachwycił nas zegar. Nie, nie odmierzał czasu łaskawiej niż inne chromometry. Był ładny. Bardzo ładny.